Planking

Tā kā aizvadītajā nedēļas nogalē ar vēl pāris cilvēkiem nolēmām ‘plankot’ un tas izvērsās par ļoti jautru pasākumu, nolēmu par to uzzināt ko vairāk un padalīties ar citiem.

Planking, dēļošana, plauktošana, The lying down game un face downs ir varianti, kā dažādās vietās tiek saukta šī nodarbe. Turpmāk tekstā to visu apzīmēšu ar vienkārši – plankošana.

Plankošana ir kļuvusi par populāru aizraušanos dažādās pasaules malās un tās galvenā būtība ir nofotografēties pēc iespējas neatbilstošākajā, trakākajā un orģinālākajā vietā un pēc tam publicēt to kādā no sociālajiem portāliem. To visu daudz jautrāku padara poza, kādā tas jādara – rokas ir piespiestas klāt pie ķermeņa, tā pat arī kājas tiek turētas kopā, ķermenis tiek turēts taisns un jūs esat kā dēlis. Vēl būtiski, ja vēlies pārspēt citus plankotājus – plankošanas vietai ir jābūt pēc iespējas publiskākai, apkārt ir jābūt pēc iespējas vairāk cilvēkiem un tajā jāiesaista pēc iespējas vairāk apkārtējo.

Tiek uzskatīts, ka šo spēli izdomāja Garijs Klarksons un Kristians Langdons Londonā 1997. gadā. Tomēr, atrodami arī resursi, kur šīs nodarbes pirmsākumi minēti vēl senāk –  1993. gada filmā “The Program” šāda pati darbība tika veikta uz lielceļa dzeltenās līnijas. Tādējādi tiek uzskatīts, ka pusaudži, kuri redzēja šo filmu arī mēģināja pierādīt savu drosmi un tika sabraukti, kā rezultātā, šī aina tika no filmas izņemta ārā. Tā pat ir arī avoti, kuros uzskata, ka šī nodarbe tik pat labi varēja rasties Japānā (ja godīgi, tik pat labi tā varēja rasties jebkur).

Strauju popularitāti šī spēle ieguva 2010. gadā. Savukārt, pats termins ‘Planking’, ar ko apzīmēt šo nodarbi ir radies pavisam nesen Austrālijā 2011. gadā, kad plankošana tiek aprakstīta kā guļus pozas praktizēšana ar rokām pie sāniem, atdarinot koka dēli. Austrālijā šī nodarbe piesaistīja arī īpaši lielu uzmanību, pateicoties kādam 20. gadus vecam jaunietim, kurš gāja bojā, mēģinot uztaisīt plankingu uz mājas jumta.

Jebkurā gadījumā, iesaku arī pārējiem izmēģināt kā tas ir, jo plankošanas process spēj sagādāt tiešām daudz jautrības. Esiet kreatīvi un padomājiet arī par savu drošību.

Izmantotie resursi:

Wikipedia

cbsnews.com

haffingtonpost.com

washingtonpost.com

Līdzīgi raksti

Komentāri

Šis raksts tika izveidots 04, 07, 2011 pulkst. 12:16 pm ievietots Izklaide. You can leave a response, or trackback from your own site.