Nelaidiet garām iespējas! Casual Connect 2016 | Amsterdam
Ievadam. No 16.-18. februārim Amsterdamā Casual Connect ietvaros notika arī starptautiska indie spēļu izstrādātāju izstāde, kura reizē ir arī kā sacensības starp šiem indie izstrādātājiem dažādās nominācijās. Indie Prize savā ziņā ir kā atbalsta programma (tiešas naudas balvas neviena komanda neiegūst, bet gan dažādus labumus no sponsoriem) esošajiem videospēļu indie izstrādātājiem, kuriem ir paredzams arī potenciāls nākotnē šajā nozarē. Izturot pieklājīgu atlases konkursu, no 378 spēlēm, starp 116 potenciālākajām tika izraudzīta arī spēles demo versija pie kuras strādāju, kā līmeņu dizainere – Bear Slayer, jeb Lāčplēsis. Piebildīšu, ka varam lepoties, jo šajā konkuršā šogad piedalījās arī vēl divas spēļu izstrādātāju komandas no Latvijas – Next level un Estoty, kas ļoti priecē, cerot ka spēļu izstrāde Latvijā sāk ar vien vairāk attīstīties. Šādu pasākumu Casual Connect rīko četras reizes gadā – Eiropā, Āzijā, ASV un Tuvajos Austrumos.
Atgiežoties pie būtiskākā, ko vēlos uzsvērt. Ja tava spēle tiek izvēlēta Indie Prize konkursam, pats stulbākais ko izdarīt, būtu uz šo izstādi neaizbraukt. Ja sākotnēji tev šķiet, ka nekādu publisheri nemeklē, mārketingu tev nevajag un tikai uz konkurus braukt negibi, jo uzskati, ka inovācijas, mūzikas, skatītāju u.c. balvas saņems citi, un vispār apmeklēt kādas industrijas pasākumus ir dārgi (apmeklētājam parastajam ieejas biļete maksājot ap 500 EUR), tad tu tik un tā maldies.
Ja tavu spēli žūrija iekļauj starp labākajām, tu kā indie izstrādātājs saņem bezmaksas stenda vietu spēles parādīšanai, kas jau nav maz, bet tam līdzi nāk arī bezmaksas pusdienas, uzkodas (pieklājīga pusdienu kārba, un siltais ēdiens), dzērieni (kafija, tēja, sulas, ūdens) un iespaidīgas ballītes pēc pasākuma, ieskaitot atvērto bāru ballīšu norises vietā. Līdzās Indie Prize izstādei un daudzajām iepriekšarunātajām tikšanām divās zālēs paralēli notiek arī dažādas prezentācijas par nozares aktualitātēm, kuras arī ir iespēja brīvi apmeklēt, ja vien tavā indie komandā ir vēl kāds, kas pa to laiku paliek pie spēles stenda. Jā, vienīgais, kas no tevis tiek prasīts ir pašam segt ceļa izdevumus. Tā kā sākotnēji, neticējām, ka varētu izturēt atlasi, pieteikumā neatzīmējām, ka ir nepieciešama naktsmītne, bet ja var ticēt dzirdētajam, arī naktsmītens indie izstrādātājiem tika piedāvātas bez maksas.
Casual Connect ir iespēja satikt visdažādākos cilvēkus un saņemt visdažādāko atgriezenisko saiti savai spēlei. Kopumā visā pasākumā valda ļoti, ĻOTI pozitīva atmosfēra, cilvēki ir tiešām atvērti un ar ikvienu ir ļoti viegli uzsākt sarunu. Pamatā cilvēkus var iedalīt pat dažādās kategorijās. Tie ir indie izstrādātāji, tādi kā es, kas ieradās ar savu spēles projektu, spēļu nozares pārstāvji, kā publisheri, kas meklē jaunas potenciālās spēles, investori, prese un pakalpojumu sniedzēji, kā datu analīze, reklāmas u.tml. Pat tad, ja tev nav konkrēts mērķis ierodoties uz izstādi, tā ir lieliska vieta kontaktu iegūšanai klātienē (jā, ar vizītkartēm apmainījāmies pat klubā, kur notika oficiālā ballīte).
Kopsavilkumā vēlētos pateikt, ka, patiesībā, izstrādāt spēli nav nemaz tik grūti, grūtākais seko pēc tam – tikt pie konkrētās spēles auditorijas un prast ar šo spēli nopelnīt. Pie auditorijas tu netiksi, ja spēli nevienam nerādīsi un par to nerunāsi. Tāpēc, tu nekad nevari zināt kādi kontakti tev var noderēt. Galvenais ir izstrādāt tiešām labu spēli, kura var pat vēl nebūt pabeigta un publicēta (kā tas ir mūsu gadījumā) un iesniedz to Casual Connect Indie Prize, jo tas tiešām ir pasaules mēroga pasākums. Ja tev pietiekoši labi paveiksies, tu bez maksas varēsi parādīt savu spēli un tiešām lieliski pavadīt šīs trīs izstādes dienas, par salīdzinoši krietni mazākiem izdevumiem, kā tas būtu, ja uz izstādi dotos vienkārši kā apmeklētājs.
Bear Slayer.
Lāčplēsis ir diezgan pagrūta tipa viena taustiņa platformeris par mūsu tautas varoni Lāčplēsi, kuram jātiek cauri dažādām grūtībām, pasaulē nesot gaismu. Spilgtākais novērojums izstādē – pat tad, ja tu spēlē bieži mirsti (šajā spēlē tu to darīsi tiešām bieži), tu par to nebēdāsies, bet pat vari sākt smieties.
Šobrīd par to var nobalsot Steam Greenlight, kur var arī lejupielādēt pašu spēli gan uz Windows, gan Mac un to izmēģināt. Ja spēli pamēģināji, ļoti priecāšos par kādu atgriezeniskās saites ziņu.